STOP 09 - Miroslav Kalousek; Karel Schwarzenberg; Bilderberg Group; Radarová pěnice - a mnoho dalšího...

TOP Volenka 2009

Přinášíme svědectví politicky vystřízlivělého člena TOP 09 o praktikách této partaje, poznaných "zevnitř". Nu, schválně, najdete jeden jediný rozdíl oproti praktikám jisté "státostrany", vládnoucí nám t.č. takřka čtyři "blahobytná" desetiletí ?

 

TOP volenka 2009

aneb Volebně agitační, propagačně informační tiskovina pro všechny příznivce TOP 09. Ročník 2009/01

Drazí přátelé v TOPu,

budu Vás jako člen-nečlen informovat do voleb o svých zkušenostech s naší-nenaší stranou.

Slova pana Kalouska o projektu nové a ještě k tomu i odpovědné strany (to je to O uprostřed názvu)  jako protipól doposud se hašteřícím růžovo modrým souputníkům mi připadala jako mana z politického nebe. Vytiskl jsem s odhodláním, vyplnil s odpovědností a zaslal s pýchou – no přece přihlášku. Bylo to pro mne velmi vzrušující, bylo to totiž v mém žitě poprvé. Neopomenul jsem se  podělit se svojí  první politickou zkušeností s nejbližším okolím. Ale nemohu si pomoct  Zdálo se mi, že si za mými zády vydatně ťukají na čelo.

Dění uvnitř mé budoucí strany, jako snad o všem, zprostředkoval Internet. Snad spíš stránky TOPu.

Dmul jsem se pýchou, když stránky vydaly informaci, že úřední soukolí zabralo a vyplivlo kladnou registraci. Od toho okamžiku jsem  bedlivě monitoroval svoji e-mail schránku, abych nepropásl okamžik, kdy budu povolán do zbraně. Kupodivu  stránky  ze sebe jen vypudily informaci, že v mém rodišti je zřízena kancelář s kontaktní osobou.

S rozechvěním jsem zaznamenal, že “Strana TOP 09 a hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ podepsaly smlouvu o spolupráci“.  Trochu mne sice zamrazilo co že to strana podepisuje, ale připsal jsem  to své  stranické nezkušenosti. STRANA přece nejlépe ví, co podepisovat. Jsem již přece jen starší kus a tak jsem  se podvědomě otočil, zdali mne nesleduje nějaká tajná složka státní moci.  Nemohu si pomoci, i v uších zaznělo „sůdruhovja“. Ako zo zlého snu. Úleva nastala když jsem se štípl a rozpoznal, že ty doby jsou již přece dááááávno pryč.

Bedlivé střežení e-mail schránky se nakonec vyplatilo. Vydala pozvánu na setkání. V ten okamžik jsem se cítil jak prvnička. Nedá se nic dělat, když strana povolá do zbraně, musím jít. Přeorganizuji práci a 14.07.2009 v 13:00 sedám do auta a jedu na svoje prví setkání v 14:45 se STRANOU.

Mendlák 2a v Brně se nakonec ukázal pro neznalé, jako dobývání silně zamaskované kóty.  Očekával jsem pohovor s novými členy a uvedení do stranického stavu, (moc jsem se těšil), ale volební mítink  mne vskutku zaskočil.  Trochu  posmutněle jsem poslouchal smluvního lídra za starosty, představení lídryně kandidátky TOPu v Brně, lídra v jiném uskupení TOPu panem Kalouskem a jeho zdařilé opáčko minulých událostí, které k TOPu vedly. Nebudu zastírat, zklamání dosáhlo vrcholu.  Smuten a nalomen  potupně jsem odešel.  Bylo zřejmé, že lístky do prvních řad jsou již dáááááávno rozdány. Slzy se mi draly do očí, ale nesl jsem potupu statečně. STRANA si to zaslouží. Abych v budoucnu nebyl podroben obdobné krutosti, tento i obdobný druh misí jsem si tak trochu ukřivděně, ale o to víc rozhodně,  jednou pro vždy zakázal, a to i v budoucnu. I STRANA musí mít sakra rozum.

Trochu mi to připomnělo staré dobré a české „o nás bez nás“, ale nesu svoji první politickou  zkušenost mužně. Navíc jsem nabyl  neblahého dojmu, že jsem se stal obětí  vlastního sebeklamu.

Ta strana přece žádné členy nepotřebuje. Ona si tak nějak vystačí sama se sebou a svými lídry.  Ona snad ani  nebude  potřebovat voliče.

Ta TRADICE, ta ODPOVĚDNOST, ta PROSPERITA. No neberte to. Nezoufám, trochu pobrečím, ofoukám boláčky a jdu do toho s novým elánem. Seznávám, že lídrem se  určitě nestanu, lídry je  již STRANA jaksi přelídrována. I v mém rodišti je ustanovena lídryně, tak zkusím usilovat o účast ve volebním štábu a zabojovat na této misi pro blaho všech TOP lídrů TOPu. Oznámím tento záměr STRANĚ. Moje volební meta je 10%.

 

Následuje volné pokračování našeho příběhu:

 

TOP volenka 2009.2

Stranického pokroku tohoto týdne jaksi nebylo.

Mohu se  svěřit jen s drobnou  zprávou.  Přišel dopis z TOPu, který mi sdělil, že děkují za podanou přihlášku a že „v současné době probíhá zpracování jednotlivých přihlášek, které bude ukončeno do 31.07.2009“.

Pomalu ale jistě začínám chápat fungování stranických soukolí.

Navíc zvnějšku pozoruji ve STRANĚ zvláštní paranormální jevy. Přípravný výbor vydává prohlášení „Představitelé obou subjektů informovali o jménech, která byla schválena do čela kandidátek v dalších čtyřech krajích.“.

Ale kdo schvaloval jména, když ustavující schůze strany ještě neproběhly? Nebo, že by to bylo zase jen pro ty „co spolu mluví“?

Strana má i stanovy. Jak jinak A kupodivu ve svém §23 Sestavování kandidátek i stanoví.

3. Sestavování pořadí na kandidátních listinách do zastupitelstev krajů, Poslanecké sněmovny, Senátu a Evropského parlamentu předchází vnitrostranická volba (primární volby) v orgánech strany příslušné úrovně.
4. Pravidla vnitrostranických voleb kandidátů (Řád primárních voleb) schvaluje výkonný výbor.

Mnohokrát v minulosti bylo zmíněno, že lídr se nevolí. Buď lídr je, nebo není. Na tom volby nic nezmění. Volby je třeba, jen když takovou schopností není nikdo v kolektivu obdařen.  V tomto směru má TOPka mimořádné postavení. Ostatní strany si svoje lídry „nějak“ potupně zvolily, TOPka má hned v každém volebním obvodě lídra, jenž sám, tak nějak od sebe vznikl a nádavkem bylo jeho jméno schváleno. Je to moc dobře a dává to STRANĚ mimořádné postavení. Dokonce bych usoudil, že nová doba  to přímo vyžaduje.  Zásadně nevolit. Sezvat lídry do čel kandidátek a předhodit je  lidu, který za nimi spontánně půjde. Musím uznat, že toto je mistrovsky lstivý tah.. Lídra,  i když musel být zvolen, má snad už jen ČSSD, a to v podobě pana Rátha. Jeho stranický postup je ale náramně  podobný s jeho stranickým kolegou, i když jen národním socialistou, Hitlerem. Pokud by Ráthův osud, bez střední hry, končil stejně, bylo by to náramně dobře.

Ke špičkám STRANY je daleko, tak omezím úvahy jen na „svoji“ domovskou Kancelář TOP 09 Olomouc. Lídrem zde vznikla Jitka Chalánková. Jsem ale trochu zklamán. Od takto vzniklého lídra bych očekával téměř heroickou aktivitu. Zatím to vypadá, že vznikla nějaká tajemná dohoda, že se volby, alespoň pro Olomoucko, posunou nejméně o rok. Veškeré pochyby opět připisuji politické nezkušenosti. Už konečně chápu slova pana Paroubka, že politikem se musí člověk dlouho učit. Přemýšlím, že bych se pro začátek začal učit, třeba  politickou slepotu.

 

(převzato se serveru d-fens: zde a zde)